Circuit Folc 2015

Tots els colors de la música d'arrel

| 22/09/2015 a les 14:41h
Arxivat a: Sons de la mediterrània, germà negre, circuit folc, pau figueres, mox
La novena edició del Circuit Folc programarà una vintena de concerts arreu de Catalunya. La iniciativa va néixer el 2007 amb l’objectiu de programar sales d’arreu del país amb propostes de música d’arrel per la renovació del gènere, la connexió entre tradició i modernitat i la vocació d’arribar a un públic transversal.


En aquesta nova edició del Circuit Folc hi ha grups i artistes com Germà Negre, amb dos espectacles –el seu directe habitual i un altre on actuen acompanyats de cobla i esbart–, Pau Figueres, Mox, Artur Blasco & Yannick Lopes, Achilifunk Sound System, Ovidi Popular: 20 anys! i Newcat.

Les localitats que acolliran el Circuit Folc 2015 són Manresa, Ripoll, les Borges Blanques, Lleida, Mataró, Barcelona, Caldes de Montbui, Vilanova i la Geltrú i Vilafranca del Penedès.

PROGRAMACIÓ CIRCUIT FOLC 2015

OCTUBRE
Diumenge 4 > NEWCAT - Vilanova i la Geltrú (FIMPT)
Dissabte 10 > GERMÀ NEGRE - Caldes de Montbui (Parc de l’Estació)
Divendres 16 > GERMÀ NEGRE amb COBLA - Manresa (Fira Mediterrània)
Divendres > MOX - Manresa - El Sielu (Fira Mediterrània)
Divendres 16 > OVIDI POPULAR, 20 ANYS! > Manresa (Fira Mediterrània)
Diumenge 18 > NEWCAT > Manresa (Fira Mediterrània)
Dissabte 24 > MOX > Girona - (Plaça de Calvet i Rubalcaba)
Diumenge 25 > PAU FIGUERES - Girona (Plaça de Calvet i Rubalcaba)
Dijous 29 > ARTUR BLASCO & YANNICK LOPES - Vilafranca del Penedès (Teatre Cal Bolet - Fira de les Festes Majors)
Dissabte 31 > GERMÀ NEGRE > Les Borges Blanques (Cafè Slàvia)

NOVEMBRE
Divendres 13 > PAU FIGUERES > Barcelona (CAT)
Divendres 27 > ARTUR BLASCO & YANNICK LOPES > Barcelona (CAT)
Dissabte 28 > ARTUR BLASCO & YANNICK LOPES > Les Borges Blanques (Cafè Slàvia)
Diumenge 29 > ARTUR BLASCO & YANNICK LOPES > Mataró (El Públic)

DESEMBRE
Divendres 4 > ACHILIFUNK SOUND SYSTEM + MOX - Ripoll
Dissabte 5 > ACHILIFUNK SOUND SYSTEM - Les Borges Blanques (Cafè Slàvia)
Dissabte 5 > GERMÀ NEGRE amb COBLA > Ripoll (Teatre Comtal)
Diumenge 13 > PAU FIGUERES - LLeida (Cafè del Teatre)
Dissabte 19 > ACHILIFUNK SOUND SYSTEM - Calde de Montbui (El Centre)
Dissabte 19 > GERMÀ NEGRE - Lleida (Cafè del Teatre)