actualitat

Els nominats als premis ARC 2019

Consulta els seleccionats per categories

El lliurament se celebrarà el proper 4 de desembre a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm

| 13/11/2019 a les 16:00h
Especial: Actualitat
Arxivat a: Enderrock, Premis ARC 2019, actualitat
Premis ARC 2018
Premis ARC 2018 | Xavier Mercadé
Fins a un total de 58 nominats en la 17a edició dels Premis de la Indústria Musical del Directe, que celebrarà l'entrega de guardons el proper dimecres 4 de desembre a l'Antiga Fàbrica Estrella Damm i que presentarà la conductora del programa FAQS de TV3, Cristina Puig. Aquests reconeixements, que tenen com a objectiu motivar i valorar la indústria musical catalana, són escollits per professionals del sector com mànagers, promotors, programadors i tècnics municipals.

Segons apunta el mateix certamen, enguany el percentatge de nominats té més presència femenina que mai, ja que compta amb un 47,4% de seleccionats que són dones solistes o que tenen una dona entre els integrants. A més, per primera vegada, hi ha una categoria completament femenina, el Premi a la Millor gira internacional, amb Bad GyalLas MigasAndrea Motis i Rosalia.

Aquests són els nominats per categories: 

Millor gira d'artista o grup per sales de Catalunya:
Lágrimas de Sangre
Obeses
Pau Vallvé
Pavvla


Millor gira d'artista o grup per teatres i auditoris de Catalunya:
Clara Peya
Joan Dausà
Judit Neddermann
Love of Lesbian


Millor gira de grups de versions o tributs per festes majors dels ajuntaments:
Banda Neon
Orquestra Diversiones
Sixtus
Tapeo Sound System


Millor gira d'artista o grup amb temes propis per festes majors dels ajuntaments:
Buhos
Doctor Prats
Els Catarres
Roba Estesa


Millor gira d'orquestres o grups de ball per festes majors dels ajuntaments:
La Maravella
Orquestra Selvatana
Orquestra Venus
Swing Latino


Millor gira d'artista o grup per festivals:
Alfred Garcia
Els Pets
Oques Grasses
Zoo


Millor gira d'artista o grup adaptada a públic infantil o familiar:
Dàmaris Gelabert
El Pot Petit
Reggae per Xics
Xiula


Millor gira internacional d'artista o grup català:
Andrea Motis
Bad Gyal
Las Migas
Rosalia


Millor artista o grup revelació:
Kids from Mars
Lildami
Magalí Sare
María José Llergo
Miki Núñez
Tribade


Millor programació de teatre o auditori:
L'Auditori de Barcelona
Teatre Auditori de Granollers
​Teatre Auditori de Sant Cugat
Teatre de Bescanó
 
Millor programació d'espai musical / sala de concerts:
Cafè del Teatre
Sala Clap de Mataró
Sala Sidecar
Sala Stroika
 
Millor programació de festa major:
Barraques de Sitges
Festa major de blancs i blaus
Festes del Tura d'Olot
Les Santes de Mataró

Millor programació de festival:
Canet Rock
Cap Roig Festival
Rockfest
Sónar

Millor mitjà de comunicació o programació musical: 
Adolescents.cat/iCat
Els 40
FAQS de TV3
Secció de cultura de l'ACN

COMENTARIS

Nominats "Millor gira de grups de versions o tributs per festes majors dels ajuntaments"

MònicaBcn, 14/11/2019 a les 17:51

Jo crec que ja seria hora que el premi se l'emportessin l'Orquestra Diversiones.
Si mai els heu vist en directe, tindríeu clar que el premi ha de ser per ells!!

FES EL TEU COMENTARI

D'aquesta manera, verifiquem que el teu comentari
no l'envia un robot publicitari.