Aquest dilluns és el torn de Mireia Vives i Borja Penalba | Lorena Perales
19/06/2017
Aquesta setmana també passen pel programa La Sentina, Vidal Soler i Marta Pérez
Itaca Band | Michal Novak
12/06/2017
Aquesta setmana també passen pel programa Apol·lònia, Saltors i La Terrasseta de Preixens
Mazoni | Juan Miguel Morales
06/06/2017
Aquesta setmana també passen pel programa Vidal Soler i Somboits
Maria Arnal i Marcel Bagés | Juan Miguel Morales
29/05/2017
Aquesta setmana també passen pel programa Núria Garcia, Maria Jacobs i Ànima Negra
Guillem Ramisa | Arxiu RGB Suports
22/05/2017
Aquesta setmana també passen pel programa Esther Condal, Lídia Pujol i Ocells
Eduard Gener | Erika Escudero
15/05/2017
Aquesta setmana també passen pel programa Sara Terraza, Pexsomblues i Bartlett
Miquel Abras | Marta Pich
08/05/2017
Aquesta setmana també passen pel programa Me and the Bees, Ran Ran Ran i The Trees
Màia | Marta Escolà
02/05/2017
Passaran pel programa Blaumut, Màia, David Pastor & Nu Roots i Sherpah
Pep Poblet, Nito Figueres i Txell Sust | Arxiu de Pep Poblet
24/04/2017
Aquesta setmana també passaran pel programa Miguel Talavera Power Trio, Saidax i Muyayo Rif
Maria Lamata | Arxiu de l'artista
18/04/2017
Aquesta setmana també passaran pel programa La Bambula i The Harlock
4 Hiverns, un dels convidats d'aquesta setmana a Enderrock TV | Alejandro Mendoza
10/04/2017
Aquesta setmana també passarà per programa Celeste Alías en format de trio
Smoking Souls | Xepo W.S.
03/04/2017
Aquesta setmana també passaran pel programa musical Pribiz, Clementina i Victòria Quingles
Maika Makovski | Xavier Mercadé
27/03/2017
Aquesta setmana també passen pel programa musical Ada Van, El Diluvi i Miquel Vilella
Hora de Joglar | Adrià Nevot
20/03/2017
Aquesta setmana també passen pel programa musical Morosito, Lady Witch i Quicksand Remedy
Dani Gancho | Xavier Mercadé
13/03/2017
Aquesta setmana també passen pel programa musical Júlia Colom, The Missing Leech i Enric Hernàez
Eva del Canto | Arxiu de l'artista
06/03/2017
Aquesta setmana també passen pel programa musical Bruts i Giancarlo Arena
Fito Luri | Íngrid Picanyol
13/02/2017
Aquesta setmana també passen pel programa musical Marta & Micó, Pele Macleod i Glòria Garcés
Donallop | Juanra Estellés
06/02/2017
Aquesta setmana també passen pel programa musical Genís Barcons, Joana Gomila i Martí Serra
25/07/2016
The Penguins, Marta Delmont, Mazoni, Sense Sal i Sopa de Cabra, protagonistes de l'última setmana
L'espai televisiu que s'emet de dilluns a divendres a El Punt Avui TV i una vintena de televisions locals de la xarxa tanca temporada aquesta setmana. Després de l'estiu, el programa tornarà el dilluns 5 de setembre.
18/07/2016
També passaran pel programa aquesta setmana Landry el Rumbero, Pares i Joan Vázquez
De dilluns a divendres l'actualitat musical dels Països Catalans arriba a la petita pantalla de la mà del programa Enderrock TV. Cinc grups són els protagonistes de la setmana, i aquests dies són Pares, Murdoc, Joan Vázquez, Landry el Rumbero i Roba Estesa.
11/07/2016
També passaran pel plató Prou!!!, Roger Argemí, Martina Tresserra i Carlitos Miñarro
Aquesta setmana a Enderrock TV s'hi escoltarà una amalgama sonora: des del rock progressiu de Prou!!! fins a la cançó-rock de Claudia Crabuzza, el pop de Roger Argemí, la cançó d'autor de Martina Tresserra i la rumba de Carlitos Miñarro.
04/07/2016
I també: Nico Roig i Josep Pedrals, La Beauty Farra i Mireia Vilalta
Comença la primera setmana de juliol a Enderrock TV amb cinc grups i solistes que es mouen entre el pop-rock festiu, el rock'n'roll i la poesia: dilluns La Beauty Farra, dimarts Mireia Vilalta, dimecres Segonamà, dijous Tortellinis i divendres Nico Roig i Josep Pedrals.
27/06/2016
Dimarts 28 de juny Gerard Quintana i Josep Thió seran els convidats del programa
L'espai musical Enderrock TV presentat per Elisenda Soriguera arriba aquest dimarts al programa número 500. Per celebrar-ho, Gerard Quintana i Josep Thió (Sopa de Cabra) en seran els protagonistes, mentre que la resta de dies hi passaran Itaca Band, Toni Xuclà, Hysteriofunk i Ascensa Furore.
20/06/2016
Tumbaos seran els protagonistes de la nit de Sant Joan al programa musical
La nit més curta de l'any i també una setmana curta a Enderrock TV. Divendres 24 de juny és festiu i no hi haurà programa, però la resta de dies sí: dilluns Lu Rois, dimarts Puput, dimecres Carola Ortiz i dijous Tumbaos
13/06/2016
De dilluns a divendres connecta't a El Punt Avui TV i una vintena de canals de la xarxa
Molts projectes en solitari passaran aquesta setmana pel programa musical d'Enderrock TV. Dilluns Dani Txarnego, dimarts els pop-rockers Senyor dels Llamps, dimecres Quartet Mèlt, dijous Namina i divendres Santi Careta.
06/06/2016
Més grups: Doctor Prats, Still Morris i The Penguins
Enderrock TV convida a la petita pantalla cada setmana de dilluns a divendres cinc grups o solistes dels Països Catalans. Aquests dies arriben d'arreu del territori: els vallesans Doctor Prats, des del Prat de Llobregat Sílvia Comes, el mallorquí Still Morris, els lleidatans Möndo Loco i els santfeliuencs The Penguins.
23/05/2016
També passaran pel programa musical L'Abdominable Gallina Nauseabunda, Tete Ji i Jordi Ninus
Aquest dijous l'emissió del programa televisiu d'Enderrock es veurà afectada causa de l'emissió en directe de la Patum de Berga. El programa s'emetrà a les 00.15 h amb Jordi Ninus com a convidat, en lloc de les 22.40 h com estava previst. 
17/05/2016
Aquesta setmana també presentaran noves cançons a l'espai musical els grups Mai Mai i Atomic Leopards
Setmana més curta a Enderrock TV. De dimarts a divendres passaran pel plató els barcelonins Atomic Leopards i Elena Gadel, la València més rockera de Mai Mai i la festa funk dels santcugatencs The Risas.
02/05/2016
Els altres protagonistes són Minerva, Lo Petit Comitè i Isabel Vinardell & Isabelle Laudenbach
Arrenca l'actualitat musical d'aquest mes de maig a la petita pantalla de la mà d'Enderrock TV de dilluns a divendres a El Punt Avui i una vintena de televisions locals de la xarxa. Aquesta setmana hi debutaran els gironins Minerva i la fusió d'Isabel Vinardell & Isabelle Laudenbach, mentre que Darània, Lo Petit Comitè i Trast hi presentaran els seus darrers treballs.
25/04/2016
Víctor Branch, Paula Grande i Carpaccio Bit, altres protagonistes de la setmana
Per tancar el mes d'abril, el programa musical convida a la petita pantalla cinc artistes de procedència ben diversa: els gironins Víctor Branch i Paula Grande, els bascocatalans Green Valley, els tarragonins Carpaccio Bit i el vallesà Joan Colomo.
Pàgina 1 de 3
Itaca Band seran al festival Itaca de l'Estartit | Michal Novak
01/01/1970
Fem una llista de revetlles que acaben o comencen amb música repartides per tot el país | Del Festival Itaca de l'Estartit a la Festa Major de Valls
Fotograma del videoclip de l'himne de Salva Racero
01/01/1970
"No em demanis que recordi", de Salva Racero, ha estat la cançó escollida pels alumnes de tercer d'ESO impulsors de la iniciativa
Coca de Sant Joan | Xavier Mercadé
01/01/1970
Una tria per acompanyar la nit més curta de l'any, des d'Els Catarres fins a Ai Ai Ai
Joan Rovira | Pianpli Foto
01/01/1970
3.500 lectors d'Enderrock.cat han votat per decidir quina és la cançó d'aquest estiu | Els temes de La Puça, Sherpah i La Bambula, entre els més votats | Un videoclip estiuenc il·lustra el tema guanyador, inclós en el disc 'Encara tenim temps' del cantautor ebrenc
Mourn estaran tocant a la Fabra i Coats | Berta Pfirsich
01/01/1970
Aquest 21 de juny les activitats relacionades amb la música inunden les ciutats catalanes
Els Amics de les Arts | Michal Novak
01/01/1970
Escolta la llista de Spotify de la desena edició del festival empordanès | Chambao inaugurarà el 24 de juny el festival que clouran Maria Arnal i Marcel Bagés el 5 d'agost | Cada actuació s'acompanyarà d'un vi de la Ruta DO Empordà pensat especialment per a cada formació