Marc Bala i el finalista Lluís Arruga (Lles) gravant el programa 'Sona9' a la final
Marc Bala i el finalista Lluís Arruga (Lles) gravant el programa 'Sona9' a la final | Carles Rodríguez
21/11/2020
El sisè i últim capítol de la versió televisiva del Sona9 segueix l'evolució de les tres bandes finalistes del concurs fins a la gran final, on Reïna es proclama banda guanyadora | L'episodi s'emetrà aquest dissabte a les 21:45h al Canal 33 i el dissabte 28, a les 11:15h, a TV3
Remei de Ca La Fresca amb Marc Bala al 'Sona9'
Remei de Ca La Fresca amb Marc Bala al 'Sona9'
14/11/2020
Aquest dissabte 14 s'emet el penúltim capítol de la segona temporada del Sona9, que s'endinsa en el projecte Remei de Ca La Fresca, des d'Arbúcies | El programa dedica cinc espais monogràfics a cada finalista i un darrer capítol dedicat a la final del Sona9 2020 | Cada episodi s'emet els dissabtes a les 21.55 h al 33 i a les 12 h a TV3
Lles
Lles | Carles Rodríguez
11/10/2020
Segon concert en format acústic de la darrera fase del concurs Sona 9 2020 a la Casa de la Música de L'Hospitalet | El programa s'emet cada diumenge a les 22 h a iCat
Reïna
Reïna | Laura G. Guerra
04/10/2020
Comencen els concerts acústics a la Casa de la Música de L'Hospitalet, la nova fase del concurs, amb la banda manacorina | Els directes s'emetran per iCat | El programa Sona9 s'emet cada diumenge a les 22 h a iCat
Laura Esparza i Carlos Esteban a la preliminar a La Salà de València
Laura Esparza i Carlos Esteban a la preliminar a La Salà de València | Xepo WS
27/09/2020
L'espai radiofònic repassarà els últims concerts preliminars del concurs de bandes emergents a València i Palma | A més, també anunciarà els 5 semifinalistes dels 18 seleccionats d'aquesta edició | El programa Sona9 s'emet cada diumenge a les 21 h
Quarta preliminar del  Sona9 2020 a Barcelona
Quarta preliminar del Sona9 2020 a Barcelona | Carles Rodríguez
20/09/2020
L'espai radiofònic repassarà els primers concerts preliminars del concurs de bandes emergents | El programa Sona9 s'emet cada diumenge a les 21 h de la nit
Els cantants d'Efímer, Karla amb K i Pol Bordas
Els cantants d'Efímer, Karla amb K i Pol Bordas | Carles Rodríguez
13/09/2020
L'espai radiofònic repassarà els dos primers concerts preliminars del concurs de bandes emergents | El programa Sona9 s'emet cada diumenge a les 21h de la nit
Maria Jaume
Maria Jaume | Michal Novak
06/09/2020
L'espai radiofònic repassarà l'actualitat del concurs Sona9 i els nous llançaments de l'escena musical catalana | El programa s'emet cada diumenge a les 9 de la nit
Lles, Paunezz i Escarràs
Lles, Paunezz i Escarràs
29/08/2020
El programa d'estiu descobreix les 18 bandes seleccionades per a la 20a edició del concurs Sona9 | L'espai radiofònic s'emet cada dimarts a les 22 h a iCat i els dissabtes, a les 18 h, a Catalunya Ràdio
Cuarto Segunda, Joa Lwest i Laura Esparza i Carlos Esteban
Cuarto Segunda, Joa Lwest i Laura Esparza i Carlos Esteban
22/08/2020
El programa d'estiu descobreix les 18 bandes seleccionades per a la 20a edició del concurs Sona9 | L'espai radiofònic s'emet cada dimarts a les 22 h a iCat i, els dissabtes a les 18 h, a Catalunya Ràdio
Pol Bordas, Les Buch i El Tio la Careta
Pol Bordas, Les Buch i El Tio la Careta
15/08/2020
El programa d'estiu descobreix les 18 bandes seleccionades per a la 20a edició del concurs Sona9 | L'espai radiofònic s'emet cada dimarts a les 22 h a iCat i els dissabtes, a les 18 h, a Catalunya Ràdio
Franc, Golíat i Verlaat
Franc, Golíat i Verlaat
08/08/2020
El programa d'estiu descobreix les 18 bandes seleccionades per a la 20a edició del concurs Sona9 | L'espai radiofònic s'emet cada dimarts a les 22h a iCat i els dissabtes, a les 18h, a Catalunya Ràdio
Efímer, Karla amb K i Òrbites
Efímer, Karla amb K i Òrbites
01/08/2020
El programa d'estiu descobreix les 18 bandes seleccionades per a la 20a edició del concurs Sona9 | L'espai radiofònic s'emet cada dimarts a les 22h a iCat i els dissabtes, a les 18h, a Catalunya Ràdio
Cabot
Cabot | Arxiu del grup
11/07/2020
L'espai radiofònic serà dedicat als avançaments musicals que hi ha hagut els darrers dies d'artistes i bandes que estan a punt de descobrir nous àlbums | S'hi estrenarà en exclusiva el nou EP del quartet mallorquí Cabot | El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Joan Garriga
Joan Garriga
04/07/2020
L'espai radiofònic repassarà novetats de projectes basats en la música popular com Joan Garriga o Yacine Belahcene | El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Miki Núñez a El Camerino d'Escena 25
Miki Núñez a El Camerino d'Escena 25
02/07/2020
ICEC i iCat creen plegats un programa a YouTube per trencar la barrera entre artistes i seguidors | Avui s'ha presentat la primera emissió amb Miki Núñez com a convidat
Sona9 2020
Sona9 2020
27/06/2020
L'espai radiofònic repassarà els artistes escollits pel jurat del Sona9 | Passen a la fase preliminar del concurs 12 músics catalans, 3 balears i 3 valencians | El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Txarango
Txarango
20/06/2020
L'espai radiofònic estarà dedicat a la banda de mestissatge, en motiu del nou disc de comiat | El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Laura Esparza i Carlos Esteban
Laura Esparza i Carlos Esteban | Jorge Esparza
13/06/2020
L'espai radiofònic repassarà 22 dels 139 grups que s'han presentat al concurs Sona9 | El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
P.A.W.N. Gang
P.A.W.N. Gang | Arxiu del grup
23/05/2020
L'espai radiofònic estarà dedicat a la música urbana catalana, amb el repàs de les novetats discogràfiques d'artistes com P.A.W.N. Gang, Bad Gyal, 31 FAM o Flashy Ice Cream | El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Xavier Baró
Xavier Baró | Juan Miguel Morales
25/04/2020
L'espai radiofònic parlarà dels nous àlbums de Xavier Baró i Elane i seguirà els concursants del certamen Sona9 | El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Stay Homas
Stay Homas | Arxiu
18/04/2020
L'espai radiofònic es fa ressò dels temes del confinament d'Stay Homas, Cactus, Rosalía, Ferran Palau o Lluís Gavaldà, entre d'altres| El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Koers
Koers | Arxiu del grup
11/04/2020
El programa radiofònic repassarà els nous àlbums de Koers, Xavier Baró i Elane | També es farà el seguiment dels concursants del certamen Sona9, que just ara comença
Bad Gyal a la sala Razzmatazz
Bad Gyal a la sala Razzmatazz | Xavier Mercadé
14/03/2020
L'espai radiofònic repassarà exitosos temes d'artistes com Bad Gyal, Pupil·les, Jazzwoman i 31 Fam, entre altres | El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Tesa
Tesa | Peter
07/03/2020
L'espai radiofònic repassarà artistes catalanes com Tesa, Gina Argemir i Jazzwoman | El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Núria Graham
Núria Graham | Xavier Mercadé
29/02/2020
L'espai radiofònic repassarà artistes catalanes com Núria Graham, Anaïs Vila i La Marta Rius | El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Guillem d'Efak
Guillem d'Efak | Arxiu Mònica Pastor
15/02/2020
Fa 25 anys de la mort del cantant de la Nova Cançó | El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Jansky
Jansky | Pep Herrero
08/02/2020
El programa s'emet cada diumenge a les 10 h de la nit
Jorra i Gomorra
Jorra i Gomorra | Clàudia Gómez
01/02/2020
El programa s'emet cada diumenge a les 10 de la nit
Magalí Sare i Sebastià Gris
Magalí Sare i Sebastià Gris | Juan Miguel Morales
25/01/2020
El programa s'emet cada diumenge a les 10 h de la nit
Pàgina 1 de 5
Imatge il·lustrativa
La gala anual dels Premis Enderrock de la Música Balear se celebra avui dijous 26 de novembre a les 20 h des del teatre Xesc Forteza de Palma de Mallorca | Es lliuraran els premis de la crítica i els premis de la votació popular | La gala es pot seguir en línia per Enderrock.cat i per IB3 Ràdio i IB3 Música, i s’emetrà posteriorment per IB3 i Televisió de Catalunya | La gala comptarà amb les actuacions de Tomeu Penya, Joana Gomila i Laia Vallès, Maria Jaume i Lluís Cabot, Rudymentari i Suasi i Els Electrodomèstics
Imatge il·lustrativa
Ahir es va celebrar la tercera edició de les Jornades Professionals, en el marc dels Premis Enderrock de la Música Balear
Imatge il·lustrativa
El 2019 van doblar-se el nombre de propostes liderades per dones programades als festivals | La música en català va caure ostensiblement del 24% al 19% als principals festivals, i també es va reduir una quart part els artistes catalans programats | La programació d’artistes emergents va augmentar de manera notable el 2019, del 34% al 38%, recuperant les bones xifres de fa dos anys als festivals
Imatge il·lustrativa
Segueix en streaming les tres taules de debat de les III Jornades Professionals | Els debats començaran a les 16h, parlant sobre possibles solucions a la crisi actual; seguiran a les 17:30h, amb les polítiques institucionals aplicades, i finalitzaran amb el darrer, a les 19h, sobre el suport a la creació
Aitor Cugat a «L'altra cara de la lluna»
Aitor Cugat a «L'altra cara de la lluna»
El cantant del grup ebrenc Xeic! sosté la seva carrera en solitari amb el senzill «L'altra cara de la lluna»
Gerard Quintana, president de l’Acadèmia Catalana de la Música
Gerard Quintana, president de l’Acadèmia Catalana de la Música | Pere Masramon
La revista promou debats amb músics, indústria i institucions en el marc dels III Premis Enderrock de la Música Balear | Les taules abordaran la situació provocada per la pandèmia, les solucions aportades per les institucions i el paper dels creadors | Les jornades tindran lloc la tarda del dimecres 25 de novembre i es transmetran a través d'enderrock.cat