Dan Peralbo, guanyador del Sona9 2021, al FiM
Dan Peralbo, guanyador del Sona9 2021, al FiM
25/11/2022
El programa s'emet aquest dissabte a les 9 del matí
Figa Flawas, Aina Koda i Eloi Sayrach
Figa Flawas, Aina Koda i Eloi Sayrach
04/11/2022
El programa s'emet aquest dissabte a les 9 del matí | S'hi parlarà amb amb els finalistes per saber com es preparen per a la final i amb les tiktokers que han seguit el concurs per la xarxa social
Aina Koda, Bigwé, Eloi Sayrach, Figa Flawas i Jovedry
Aina Koda, Bigwé, Eloi Sayrach, Figa Flawas i Jovedry | Carles Rodríguez
27/10/2022
El programa s'emet aquest dissabte a les 9 del matí | Es desvelaran els artistes que passaran a la gran final del concurs i s'hi escoltaran les cançons pròpies que han enregistrat a MusicLan
Aina Koda, Bigwé, Eloi Sayrach, Figa Flawas i Jovedry
Aina Koda, Bigwé, Eloi Sayrach, Figa Flawas i Jovedry
20/10/2022
El test ha consistit en una estada per preparar el directe de la final
Subliminal
Subliminal | Gerard Mercadé
12/10/2022
El programa s'emet aquest dissabte a les 9 del matí
Aina Koda i Majava
Aina Koda i Majava | Carles Rodríguez
29/09/2022
El programa s'emet aquest dissabte a les 9 del matí
Eloi Sayrach i Figa Flawas
Eloi Sayrach i Figa Flawas | Carles Rodríguez
22/09/2022
El programa s'emet aquest dissabte a les 9 del matí
Bigwé i Lenand
Bigwé i Lenand | Carles Rodríguez
16/09/2022
El programa s'emet aquest dissabte a les 9 del matí
Jovedry i Subliminal
Jovedry i Subliminal | Arxiu
08/09/2022
El programa s'emet aquest dissabte a les 9 del matí
Imatge il·lustrativa
28/08/2022
El programa d'estiu descobreix les 8 bandes seleccionades per a la semifinal 22a edició del concurs Sona9 | L'espai radiofònic s'emet cada dilluns a les 22 h a iCat
Majava, Plan-ET i XisK, seleccionats al Sona9 2022
Majava, Plan-ET i XisK, seleccionats al Sona9 2022 | F. Tuco Martín
21/08/2022
El programa d'estiu descobreix les 18 bandes seleccionades per a la 22a edició del concurs Sona9 | L'espai radiofònic s'emet cada dilluns a les 22 h a iCat i els dissabtes, a les 18 h, a Catalunya Ràdio
Subliminal, Vichy Folk i F.E.M., seleccionats al Sona9 2022
Subliminal, Vichy Folk i F.E.M., seleccionats al Sona9 2022 | F. Gerard Mercadé
14/08/2022
El programa d'estiu descobreix les 18 bandes seleccionades per a la 22a edició del concurs Sona9 | L'espai radiofònic s'emet cada dilluns a les 22 h a iCat i els dissabtes, a les 18 h, a Catalunya Ràdio
Aina Koda, Kela i Oceäns, seleccionats al Sona9 2022
Aina Koda, Kela i Oceäns, seleccionats al Sona9 2022 | F. Xepo Ws
07/08/2022
El programa d'estiu descobreix les 18 bandes seleccionades per a la 22a edició del concurs Sona9 | L'espai radiofònic s'emet cada dilluns a les 22 h a iCat i els dissabtes, a les 18 h, a Catalunya Ràdio
Joanlupi, Bigwé i Figa Flawas, seleccionats al Sona9 2022
Joanlupi, Bigwé i Figa Flawas, seleccionats al Sona9 2022 | F. Carles Rodríguez i Gerard Mercadé
31/07/2022
El programa d'estiu descobreix les 18 bandes seleccionades per a la 22a edició del concurs Sona9 | L'espai radiofònic s'emet cada dilluns a les 22 h a iCat i els dissabtes, a les 18 h, a Catalunya Ràdio
Nun, Lenand i Olga Zoet, seleccionats al Sona9 2022
Nun, Lenand i Olga Zoet, seleccionats al Sona9 2022 | F. Carles Rodríguez
17/07/2022
El programa d'estiu descobreix les 18 bandes seleccionades per a la 22a edició del concurs Sona9 | L'espai radiofònic s'emet cada dilluns a les 22 h a iCat i els dissabtes, a les 18 h, a Catalunya Ràdio
Santa Salut, Tribade, JazzWoman i Tesa
Santa Salut, Tribade, JazzWoman i Tesa
11/07/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Jansky
Jansky | Komposit Studio
27/06/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Andreu Valor
Andreu Valor | Rafa Cortés
20/06/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Pau Riba
Pau Riba | Juan Miguel Morales
13/06/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Dan Peralbo
Dan Peralbo
06/06/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Marc Timón
Marc Timón | Isabel Archs
22/05/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Maria Jaume
Maria Jaume | Sara Aminiyan
15/05/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Salvarge Cor
Salvarge Cor | Juan Miguel Morales
08/05/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Els Pets
Els Pets | Michal Novak
01/05/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Mishima
Mishima | Xavier Mercadé
24/04/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Che Sudaka
Che Sudaka | Xavier Mercadé
17/04/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Dan Peralbo
Dan Peralbo | Juan Miguel Morales
15/04/2022
Aquesta Setmana Santa s'emetran dos programes del Sona9 a Catalunya Ràdio | El primer serà aquest divendres a les 18 h i el segon el dilluns de Pasqua a les 16 h
Xavi Sarrià
Xavi Sarrià | Xavier Mercadé
10/04/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Suu
Suu | Michal Novak
03/04/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Ginestà, Elane i Santa Salut
Ginestà, Elane i Santa Salut
13/02/2022
El programa s'emet aquest dilluns a les 10 de la nit
Pàgina 1 de 3
Ginestà
Ginestà | Carles Rodríguez
El programa s'emet aquest dissabte a les 9 del matí
Núria Graham presentant 'Cyclamen' en directe
Núria Graham presentant 'Cyclamen' en directe | Xavi Torrent/MMVV
L’Auditori de Girona ha presentat la seva programació per a la primera meitat de l’any vinent amb una trentena de propostes locals i internacionals
Scorpio
Scorpio | Arxiu
Els concerts tindran lloc el 13 de maig a l’antiga fàbrica Estrella Damm de Barcelona
Portada de la 440clàssica&Jazz 73
Portada de la 440clàssica&Jazz 73 | Foto: Juan Miguel Morales. Disseny: Manuel Cuyàs.
Els dos músics, que també són cosins, encapçalen aquest nou número de la capçalera | També s'hi entrevista Agustí Fernández, Jaume Ayats, Arnau Tordera i Jaume Torrent | Així mateix, s'hi dedica un extens reportatge a la memòria oral de les cobles orquestra i a la tradició alemanya del rèquiem
Julieta i Socunbohemio són portada al número 341 d'Enderrock
Julieta i Socunbohemio són portada al número 341 d'Enderrock | Fotos de Michal Novak
El número 341 té una doble portada amb tots dos músics barcelonins com a protagonistes | L'entrega de desembre de la revista també inclou entrevistes amb Ja T'Ho Diré, La Ludwig Band, Flora, Aiala & El Tornado i Alba Morena, entre altres | Així mateix, s'hi repassen els V Premis Enderrock de la Música Balear, els XVII Premis OVidi Montllor i la gran final del Sona9
Manel Camp
Manel Camp | Juan Miguel Morales
Avui s’ha celebrat la 29a edició de l’entrega de guardons que atorga l’Associació de Músics de Jazz i Música Moderna de Catalunya | L’acte, acollit pel Milano Jazz Club de Barcelona, també ha reconegut Joan Casares, el Festival Nits de Jazz de Platja d’Aro, l’Associació de Músics de Mallorca i Anna Veiga