Actualitzat el 30/04/2018

Els 18 classificats de la fase preliminar

En total s’han presentat 110 grups i solistes d’arreu dels Països Catalans

El jurat del Sona9 ha seleccionat els 18 grups i solistes que han passat a la segona fase i que actuaran a les preliminars que es celebraran durant el mes de maig a Barcelona, Palma i València


Els 18 grups i solistes classificats i que actuaran als concerts preliminars de Barcelona, Palma i València són, per Catalunya: Cuits (Figueres / fusió electrònica), L'Home Invent (Montcada i Reixac / pop d’autor), La Tortuga Que Nunca Tuve (Cambrils / fusió), Maravint (Barcelona / pop), Menut (Mora la Nova / cançó d'autor), Plou (Barcelona / pop-folk), Pubilles Ninja (Sant Cugat del Vallès / folk-rock), Sandra Bautista (Martorelles / cançó d’autora), Simètric (Barcelona / folk-rock), Sisu (Piera / pop-rock), Ushanka (Barcelona / pop-folk) i VA! (Barcelona / pop-rock). Per  les Illes Balears s'han classificat: Cabot (Marratxí / pop-rock), Mareselva (Petra / pop-rock) i Monxos (Pollença / pop progressiu). I per  la Comunitat Valenciana els grups que passen a la següent fase són: King Kong Boy (Gandia / pop-rock), L'Home Brut (Beneixida / pop-rock) i Novembre Elèctric (Algemesí / pop-rock).

Concerts preliminars a Barcelona, Palma i València
Durant el mes de maig, els 18 artistes catalans, valencians i balears seleccionats hauran de fer una actuació de 20 minuts davant el públic i el jurat especialitzat els dies 7, 14 i 15 a l’Antiga Fàbrica Estrella Damm de Barcelona, el dvendres 18 al Teatre Municipal Xesc Forteza de Palma i el dijous 24 a la sala Amstel Art de València. 

A cadascun dels 5 concerts el vot del públic assistent triarà un grup o solista, que passarà directament a les semifinals, mentre que el jurat escollirà els 7 artistes restants. D'aquesta manera, s’elegiran els 12 semifinalistes del Sona9 2018, que actuaran en directe en els concerts semifinals durant el mes de setembre al festival Acústica de Figueres, el Mercat de Música Viva de Vic, les Festes de Santa Tecla de Tarragona i el BAM de Barcelona.

CONCERTS PRELIMINARS SONA9 2018:
BARCELONA > Antiga Fàbrica Estrella Damm   
Dilluns 7 de maig · 19:30h 
VA!
(pop – rock · Barcelona) 
Sisu ( pop- rock · Piera)
Simètric (folk – rock · Barcelona) 
L’Home Invent (pop d’autor · Montcada i Reixac) 
Si vols assistir a aquests concerts pots demanar una invitació doble aquí.
 
Dilluns 14 de maig · 19:30h 
Menut (cançó d’autor · Mora la Nova) 
Sandra Bautista (pop d’autora – Martorelles) 
Ushanka (pop - folk · Barcelona)
Cuits (fusió · Figueres)
Si vols assistir a aquests concerts pots demanar una invitació doble aquí
 
Dimarts 15 de maig · 19:30h 
La Tortuga Que Nunca Tuve (fusió · Cambrils) 
Maravint (pop · Barcelona) 
Plou (pop – folk · Barcelona) 
Pubilles Ninja (folk – rock · Sant Cugat del Vallès)
Si vols assistir a aquests concerts pots demanar una invitació doble aquí
 
PALMA > Teatre Municipal Xesc Forteza
Divendres 18 de maig · 20:30h 
Cabot (pop - rock · Marratxí) 
Mareselva (pop - rock · Petra) 
Monxos (pop progressiu · Pollença) 
Si vols assistir a aquests concerts pots demanar una invitació doble aquí
 
VALÈNCIA > Sala Amstel Art
Dijous 24 de maig · 22:30h
King Kong Boy (pop - rock · Gandía) 
L’Home Brut (pop – rock· Beneixida)
Novembre Elèctric ( pop – rock · Algemesí) 
Si vols assistir a aquests concerts pots demanar una invitació doble aquí