Figa Flawas en un fotograma del programa 'Sona9'
Figa Flawas en un fotograma del programa 'Sona9'
22/11/2022
Dimecres 23 de novembre s’emet a les 23h, al 33, un programa especial de la final del concurs
Els protagonistes d''Ànima salvatge'
Els protagonistes d''Ànima salvatge' | Arxiu U98
20/04/2021
La Marta Rius estrena 'Ànima salvatge’ ambientada en un estudi d’enregistrament
Miki Núñez a Clipping
Miki Núñez a Clipping
13/02/2021
El programa de vídeos musicals passa a fer-se al Canal 33, a les 00:45h
Xesco Boix
Xesco Boix | Arxiu
03/02/2021
A l'efemèride de tres quarts de segle recordem la figura del referencial músic i animador infantil
Els Amics de les Arts a 'Clipping'
Els Amics de les Arts a 'Clipping'
14/11/2020
Avui, dissabte 14, el Canal 33 emet el quart capítol del programa musical 'Clipping', amb una àmplia selecció de clips de qualitat que mostren l’actualitat de la creació musical i audiovisual | Aquesta setmana, el músic i realitzador Guillem Roma serà el protagonista de la secció “Fabricant de clips”, en un programa en què també intervindran el grup Els Amics de les Arts i la periodista Gemma Ruiz
Efímer i Marc Bala al programa Sona9
Efímer i Marc Bala al programa Sona9
07/11/2020
Abvui s'emet el quart capítol de la segona temporada del Sona9, que descobreix en el projecte osonenc Efímer | El programa dedicarà cinc espais monogràfics a cada finalista i un darrer capítol dedicat a la final del Sona9 2020 | Cada episodi s'emet els dissabtes a les 21.55 h al 33 i a les 12 h a TV3
Marc Pujolar a 'Clipping'
Marc Pujolar a 'Clipping'
31/10/2020
Avui dissabte 31, el Canal 33 emet el segon capítol del programa musical 'Clipping', amb una àmplia selecció de clips de qualitat que mostren l’actualitat de la creació musical i audiovisual | Aquesta setmana, el director de cinema Marc Pujolar serà el protagonista de la secció “Fabricant de clips”, en un programa en què també intervindran el grup 31 FAM i la periodista Maria Xinxó
Lyona a 'Clipping'
Lyona a 'Clipping'
22/10/2020
La realitzadora Lyona serà la protagonista de la secció “Fabricant de clips” del primer capítol, en què també intervindran el músic Ferran Palau i l’escriptor Màrius Serra | El programa s'emet cada dissabte al Canal 33 a les 22:20h
Marc Bala entrevistant Lluís Arruga (Lles)
Marc Bala entrevistant Lluís Arruga (Lles)
17/10/2020
El primer episodi de la nova versió televisiva del concurs Sona9 descobrirà el projecte en solitari del músic collbatoní Lluís Arruga | El programa serà presentat per Marc Bala i tindrà una durada de 6 capítols, que es podran veure en directe els dissabtes al 33 i en diferit, a TV3 a la carta | El programa dedicarà cinc espais monogràfics a cada finalista i un darrer capítol dedicat a la final del Sona9 2020
Marc Bala al programa 'Sona9'
Marc Bala al programa 'Sona9' | Cristina Madrid
13/10/2020
La segona temporada de la versió televisiva del concurs “Sona9” 
s’emetrà a partir del 17 d’octubre, presentada de nou pel músic Marc Bala | El programa dedicarà cinc espais monogràfics a cada finalista 
i un darrer capítol dedicat a la final del Sona9 2020 | Els cinc artistes elegits pel jurat i el públic en la fase final del certamen 
són Efímer, Les Buch, Lles, Reïna i Remei de Ca la Fresca | El concurs Sona9 està organitzat per TV3, Catalunya Ràdio – iCat i Enderrock amb la Generalitat de Catalunya i el patrocini d’Estrella Damm
Sandra Bautista
Sandra Bautista | Carles Rodríguez
24/11/2018
Avui a les 21.35 h al Canal 33 s'emet l'últim capítol del programa dedicat íntegrament a la final del concurs
L'Home Brut a iCat
L'Home Brut a iCat | Carles Rodríguez
10/11/2018
Avui a les 22.15 h al canal 33 coneixerem els quarts finalistes
Imatge il·lustrativa
19/10/2018
​El dissabte 20 d’octubre, a les 22.15 h, el 33 estrena el nou programa musical | El presentador (i músic) Marc Bala farà el seguiment de la fase final de la 18a edició del concurs | Seran cinc capítols monogràfics amb cada finalista: Cabot, Sandra Bautista, L’Home Brut, L’Home Invent i Menut
Alguer Miquel i Sergi Carbonell (Txarango), entregant guardons als Premis Enderrock
Alguer Miquel i Sergi Carbonell (Txarango), entregant guardons als Premis Enderrock | Marta Fort
13/03/2017
La XIX edició de la festa de la música catalana tindrà avui a les 22:45 h el seu espai a la televisió pública catalana
Pàgina 1 de 1
Sopa de Cabra amb Els Amics de les Arts
Sopa de Cabra amb Els Amics de les Arts | F. Gemma Martz
Sopa de Cabra omple per cinquè cop el Palau Sant Jordi en el tancament de la gira de celebració dels 30 anys del 'Ben endins' | Més d'una desena de convidats van acompanyar els gironins en una altra nit històrica del grup
Beth, al concert de la Simfònica de Cobla i Corda de Catalunya
Beth, al concert de la Simfònica de Cobla i Corda de Catalunya | F. Pere Duran / Nord Media
La Simfònica de Cobla i Corda de Catalunya presenta 'Himnes del cor' a l'Auditori de Girona | Al concert hi van participar Beth, Manu Guix, La Pau i Joan Garrido, a més de la Polifònica de Puig-reig
Dan Peralbo, guanyador del Sona9 2021, al FiM
Dan Peralbo, guanyador del Sona9 2021, al FiM
El programa s'emet aquest dissabte a les 9 del matí
Los Tiki Phantoms
Los Tiki Phantoms | Arxiu
Parlem amb la banda barcelonina de surf-rock instrumental sobre el nou treball 'Y el engima del tiempo'
Alfred García i Miki Núñez
Alfred García i Miki Núñez
El terrassenc publica avui una nova cançó amb Alfred García, «Electricitat» | Parlem amb els dos exconcursants d''Operación Triunfo' sobre la col·laboració
Les Buch
Les Buch | Arxiu
Parlem amb la formació creada a Terrassa sobre el seu nou disc, 'Crit de guerra'